Rozstrzygnięty plebiscyt Lekarz Małopolski 2016

30 września 2016

II Forum Medyczne było okazją do spotkania się i nagrodzenia lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, specjalistów, dentystów, pielęgniarek i położnych, aż po instytucje niezawodne i przyjazne pacjentom - najlepsze szpitale i przychodnie. Liczne wyróżnienia oraz nagrody dowiodły, że takich ludzi i instytucji nie brakuje w naszym regionie. Kapituła postanowiła wręczyć też dwie nagrody w kategorii "Osobowość”. Specjalnie wyróżnieni zostali prof. Jerzy Vetulani oraz prof. Mikołaj Spodaryk.


Tegoroczny plebiscyt był wyjątkowy, ponieważ po raz pierwszy można było oddać głos także na pielęgniarki i położne. Ich wkład, zaangażowanie i wielkie serce docenili małopolscy pacjenci. Dla wielu z nich idealna pielęgniarka jest troskliwa i dyskretna. Potrafi słuchać, a kiedy trzeba, także wspierać. Za co pacjenci nagrodzili swoich medyków? Niewątpliwie za ogromną wiedzę i profesjonalizm. Docenili ich celne diagnozy i czas, który poświęcają chorym. Wśród przychodni i szpitali wybierano te, które nigdy nie odmawiają pomocy choremu. Są przyjazne i zatrudniają profesjonalny personel. O pierwsze miejsca walczyli lekarze i placówki ze wszystkich stron Małopolski.

Dziś rozmowy toczyły się wokół profilaktyki. Na tę kwestię patrzyliśmy okiem pacjentów oraz lekarzy specjalistów: alergologów, kardiologów, onkologów. Prof. Ewa Czarnobilska mówiła o problemie uczuleń zwłaszcza u osób młodych. Przyznała, że krakowian uczulają przede wszystkim substancje chemiczne. - Żeby tego uniknąć, trzeba żyć bliżej natury, dalej od chemii – skwitowała swoją wypowiedź. Uczestnicy Forum podkreślali też znaczenie szczepień profilaktycznych i akcji darmowych badań. - Problemem jest dotarcie do kobiet, które powinny być poddane badaniu mammografii – mówił Krzysztof Łanda, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia – Musimy edukować i powtarzać – kontynuował Wicemarszałek Wojciech Kozak. W sumie nagrodziliśmy 32 osoby. W każdej kategorii wręczyliśmy wyróżnienia oraz jedno pierwsze miejsce.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem zdjęciowym z uroczystości.

Źródło: http://www.gazetakrakowska.pl


PRO FAMILIA
Usługi Położniczo -
Pielęgniarskie
ul. Kolejowa 31
34-400 Nowy Targ
e-mail: infor@mtwnet.pl

Elżbieta Tomasz-Hajnos
tel: (0) 608 350 982

Renata Onieszczuk
tel: (0) 795 474 322

Dostępność:
pn.-pt. - 8:00-18:00

Certyfikat CIRF

Certyfikat CIRF

Firma Godna Zaufania


nie pal przy dziecku

laboratorium

ProForma